responsywnosc

Responsywność

Responsywna strona internetowa automatycznie dopasowuje się do różnych rozmiarów ekranu. W razie potrzeby zmienia nawigację (by była łatwiejsza w obsłudze), a także rozmiar czcionek, odstępów między nimi, obrazków i innych składników layoutu (by była w pełni czytelna).

Tak przygotowany serwis WWW dobrze będzie się czytało nie tylko na laptopie czy komputerze stacjonarnym, ale i smartfonie, IPhonie oraz każdym tablecie. Responsywne strony są można powiedzieć uniwersalne gdyż dobrze wyświetlają się zarówno na dużych jak i małych ekranach. Obsługa tej techniki odbywa się poprzez specjalną formułę JavaScriptu wpisaną w kod który pozwala rozpoznać rozdzielczość okna i stosuje odpowiednie ustawienia.

Rozwiązanie poprzez responsywność jest w tych czasach bardzo potrzebne gdyż wnioskując po przeprowadzonych badaniach współcześni internauci częściej przeglądają witryny za pomocą urządzeń mobilnych niż stacjonarnych. Gdyby nie takie rozwiązanie można by było założyć że strona nie miejąca charakteru responsywnego byłaby rzadko oglądana przez użytkownika chociażby dlatego, że zabieg ciągłego powiekszania i pomniejszania byłby zbyt męczący i internauta zapewne szukałby czegoś przejrzystszego. Dodatkowym atutem jest fakt że na polskim rynku stron responsywnych jest niewiele, oraz są to duże oszczędności gdyż zamiast dwóch projektów płacą Państwo za jeden dobry. Strony są wyposażone także w bardzo intuicyjny system edycji treści CMS, dzięki któremu samodzielnie będziesz mógł edytować lub dodawać nowe treści, podstrony, obrazy oraz materiały do pobrania na swojej stronie internetowej.